KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12315197
*
nr 1231 5197
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 62x46
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:32:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 18:43:08
1
400 kr
28/1 19:25:53
2
400 kr
28/1 19:25:53
1
400 kr (Budbetjänt)
28/1 19:27:07
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Läs mer om Eigil Schwab
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eigil schwab olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Eigil Schwab
nr 1231 5197
Eigil Schwab
(1882-1952), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 62x46
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 18:43:08 | 1 | 400 kr |
28/1 19:25:53 | 2 | 400 kr |
28/1 19:25:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
28/1 19:27:07 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eigil Schwab
Eigil Schwab, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1882, död 1952 i Stockholm .Läs mer om Eigil Schwab
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben eigil schwab olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41